Lielā banka

June 16, 2017

SEB (Skandinaviska Enskilda Banken) ir zviedru banka, kura Latvijā darbojas ar savas mātes kompānijas zīmolu. Kādreiz šo banku sauca par Latvijas Unibanku, pēcāk – par SEB Unibanku, savukārt tagad bankas nosaukums ir vienkārši šie trīs burti. Tā ir viena no lielākajām bankām Latvijā, kā arī viena no “skandināvu trīsvienības” – SEB, Swedbank un DnB. Pašlaik Latvijā darbojas septiņi uzņēmumi, kas tieši saistīti ar SEB. Lielākais no tiem, protams, ir AS “SEB banka”. SEB ir cieša sadarbība ar citām skandināvu bankām – Swedbank un DnB Nord, – ar kurām tā izveidojusi “draudzīgo bankomātu tīklu”, kurā šo banku klienti skaidru naudu var izņemt bez komisijas maksas.

SEB vēsture

SEB saknes meklējamas 1993. gada 28. septembrī, kad tika apvienotas neprivatizētās Latvijas Bankas nodaļas. Tā tika privatizēta 1995. gadā. 1999. gadā bankas akcionāru sastāvā nostiprinājās SEB pārstāvji, un 2005. gadā banka tika pārsaukta par SEB Unibanku, 2008. gadā – par SEB. Pašlaik 100% no bankas pieder SEB, un Latvijā pastāv šādas uzņēmuma struktūrvienības: AS “SEB banka”, SIA “SEB līzings”, IP AS “SEB Wealth Management”, AS “SEB atklātais pensiju fonds”, AAS “SEB Dzīvības apdrošināšana”, SIA IBS “SEB Enskilda” un SIA “Latectus”. Pats SEB uzņēmums apkalpo vairāk nekā 400 tūkstošus uzņēmumu un 5 miljonus privātpersonu vairāk nekā 20 valstīs.

SEB vadītāja Latvijā ir Ieva Tetere, un pārējie valdes locekļi uzņēmumā ir Johans Askboms, Kārlis Danēvičs, kā arī Ints Krasts. Latvijā ir SEB filiāles visos lielākajos novados.

Bankas profils

SEB ir zema riska banka, kas sniedz pakalpojumus gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Tai ir “ierastais” komercbanku pakalpojumu klāsts – norēķinu konti, kredīti (sākot no uzņēmumu kredītiem un beidzot ar patēriņa kredītu un hipotekāro kredītu). Banka arī apkalpo pensiju fondus, kā arī veic citas finanšu darbības, piemēram, apkalpo depozītus, nodarbojas ar līzingu, dzīvības apdrošināšanu, kā arī citām lietām. Banka piedalās daudzās iniciatīvās, piemēram, uzņēmējdarbības veicināšanas programmās mazāk attīstītajos reģionos.

Bankas pakalpojumi

Vissaistošākie “vidusmēra latvietim” būs tieši pakalpojumi, ko banka piedāvā privātpersonām:

  • Norēķinu konta atvēršana un uzturēšana;
  • Interneta banka, kurā maksāt rēķinus/veikt pārskaitījumus;
  • Patēriņa un hipotekārais kredīts, cita veida aizdevumi;
  • Maksājumu kartes – debetkartes un kredītkartes;
  • Noguldījumi un noguldījumu apkalpošana.

Kopumā SEB būtiski neatšķiras no citu banku piedāvātā, taču šīs bankas pakalpojumi ir gana ērti, gana daudzpusīgi, lai nosegtu kādus 95% finansiālo vajadzību, kas mūža gaitā var gadīties cilvēkiem.

SEB oficiālā mājas lapa.