Ātrie aizdevumi 2017. – 2018. gadā

June 19, 2018

Ātrie aizdevumi strauji kļūst par straujāk augošajiem visvairāk pieprasītajiem aizdevumiem. Šīs tirgus daļas pieauguma iemesls ir fakts, ka tie ir ļoti viegli iegūstami un aizpilda plaisu īstermiņa aizdevumu tirgū, kam var ļoti viegli piekļūt. Vairumā gadījumu piešķirtā nauda tiek izmaksāta aizņēmējiem tajā pašā dienā, kad tie piesakās aizdevumam.

Tas padara tos par lielisku iespēju, kad runa ir par jebkādu īslaicīgu finansiālu problēmu pārvarēšanu, kas var rasties starp algas dienām. Jūs varat aizņemties līdz 750, kas ir jāatmaksā pilnā apmērā, kad nākamreiz Jums tiks izmaksāta darba alga.

Kāpēc šie aizdevumi saņem tik daudz sliktu atsauksmju?

Bieži laikrakstos 2017-2018 tiek ievietoti raksti, apgalvojot, ka likmes, kas jāmaksā aizņēmējam par ātrajiem aizdevumiem, ir nesamērīgi augstas. Iemesls tam ir fakts, ka viņi bieži izmanto GPL (gada procentu likmi) salīdzinājumam. Šis nav derīgs salīdzinājums – tas ir tāpat kā salīdzināt olu cenas ar siera cenām. Iemesls tam ir tas, ka ātrie aizdevumi tiek piešķirti tikai uz nelielu laiku (30 dienām pārsvarā) un ne uz gadu, kā novērtēšanai arī ir tikusi izstrādāta GPL.

Kad Jūs salīdzināt tos ar līdzīgu tirgū pieejamu produktu likmēm, šo aizdevumu likmes patiesībā ir ļoti konkurētspējīgas. Piemēram, ja Jūs salīdzināt izmaksas ar tām, kas Jums varētu būt jāmaksā par neapstiprināta overdrafta izmantošanu, un pievienojiet maksu par katru nosūtīto vēstuli Jūsu bankai, tās pat nevar salīdzināt. Arī tad, ja Jūs izņemat ātro aizdevumu, Jūs zināt, tieši cik daudz Jums izmaksās viss process. Aizdevēji parasti prasa fiksētu maksu, pamatojoties uz summu, ko esat aizņēmušies, kas parasti sākas ar 25 par katrām 100, ko esat aizņēmušies.

Vēl viens līdzīgs produkts ir ātrais aizdevums, kad aizdevējs iekasē aizdevuma summu katru nedēļu, kuru likmes arī ir daudz izdevīgākas, ja salīdzina šī aizdevēja likmes ar citām. Tas ir ļoti svarīgi, ka jums nav jāpagarina aizdevums vēl uz mēnesi, jo Jums būs jāatmaksā papildus mēneša procenti pēc pilnas likmes. Tam, protams, ir būtiska ietekme uz kopējām aizdevuma izmaksām. Ja Jums ir jāpagarina aizdevums vēl par mēnesi, Jums vajadzētu atmaksāt, cik vien iespējams, jo Jums būs jāmaksā tikai par summu, kas ir atlikusi.

Tātad, neskatoties uz sliktajiem aprakstiem presē, Jūs kļūstat jaunāko upuri finanšu krīzei, kas rodas starp algas dienām, ko var atrisināt ar salīdzinoši nelielu aizdevumu. Jūs varētu darīt daudz sliktāk, nekā pieteikties ātrajam aizdevumam.

Tie ir ātri un ērti tik ilgi, kamēr Jūs atmaksājat tos pilnībā savā nākamajā algas dienā un tiem arī ir konkurētspējīgas cenas.